Genel

Giresun Balıkçı Barınağına ve Su Ürünleri Merkezinde çalışmalar devam ediyor

Giresun Belediyesi tarafından yapılan açıklamada 2021 Aralık ayında başlanan Türkiye’nin en büyük Balıkçı Barınağı ve Su Ürünleri Merkezi Projesi planlanan şekilde ilerlediği bildirildi.

Yüklenici firma tarafından sürdürülen yapım çalışmalarında şu an fiziki olarak yüzde 28 seviyelerine ulaşılırken, proje tamamlanarak hizmete girdiğinde hem şehrimiz hem de bölgemiz büyük ekonomik kazançlar sağlayacak olup, Giresun bölgenin balık merkezi haline gelecek.

Keşap Uzuncakum mevkiinde, 85 bin metrekare alan üzerine inşa edilen projede, 935 metre büyük mendirek, 260 metre uzunluğunda tali mendirek, 768 metre rıhtım uzunluğu ve 360 metre çekek yeri bulunuyor. Ayrıca proje içerisinde 500 bin adet kasalık soğuk hava deposu da yer alacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, söz verdikleri projelerin tamamını hayata geçireceklerini belirterek: “Balıkçı Barınağı ve Su Ürünleri Merkezi Projemiz de bunlardan bir tanesi. Şu anda sorunsuz bir şekilde ilerliyor. Projemiz 2025 yılında tamamlanacak. Bu eseri Giresun’umuza kazandıran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

 

https://giresun.bel.tr/haber/turkiye-nin-en-buyuk-balikci-barinaginda-calismalar-suruyor

Paylaş

Leave a Reply